Wednesday, December 4, 2013

Dietë me orizOrizi qetëson urinë, është i mirë për shkrirje të kilogramëve. Përmban shumë vitamina, sidomos të kompleksit B, nxit qitjen e ujit të tepërt dhe të toksikeve nga trupi.

Mëngjesi: 50 gr oriz kokërrgjatë deh 150 gra qull të mollës.
Përgatitja: Zihet orizi dhe i shtohet qulli i molës.
Dreka: 50 gr oriz, 150 gr mish pule, kripë, piper, supë perimesh.
Orizi dhe supa zihen në supë të perimeve.
Darka: 50 gr oriz të zier në ujë, sallatë nga gjysmë kastraveci, lëng limoni, kripë, piper dhe kopër.
Dieta me oriz është e shkëlqyer për vegjetarianë, nëse pula zëvendësohet me kungull.

Filled Under:

0 comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.